"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č. 1/2019

Úterý, Duben 9, 2019

 

 Časopis FOTBAL a TRÉNINK zahajuje

číslem 1/2019

25. ročník pravidelného vydávání. 

 

 

 

ÚVODNÍK:

Prezident UČFT Verner Lička označil časopis za vlajkovou loď UNIE a přislíbil, že rozvíjení jeho úrovně bude i nadále jeho prioritou.

Za klíčové považuje mimo jiné i hloubkové rozbory například MS a ME ve fotbale. Pro letošní  FaT SPECIÁL  proto vytvoříme také premiérově analýzu závěrečných utkání Ligy Mistrů 2019.

V. Lička se také zmiňuje o aktuální konfrontaci repre mužstva A s top týmy v utkáních s  Anglií a Brazílií. Například  proti Anglii mužstvo nedokázalo v utkání, ve kterém je  naprosto nutné, hrát na maximální intenzitu, využít svůj komplexní potenciál. Naopak podstatně lepší výkon prokázal tým v prvním poločase s Brazílii.

Úkolem číslo jedna je přesvědčit – vzdělávat trenéry, že i naši hráči mají potenciál uspět v konfrontaci s evropskou elitní úrovní a na tom také pracujeme  ...

Proto nás potěšil postup ČR-U17  i ČR-U19 na Mistrovství Evropy.

„Fakt není jednoduché do finálových turnajů postoupit. Věřím, že to nebudou jenom první vlaštovky, jsem přesvědčen, že jsme na dobré cestě“ dodává optimisticky  V. Lička.

 

DALŠÍ OBSAH

Tradičně zahajujeme rozhovorem Pavla Hartmana  s trenérskou osobností, tentokrát s Karlem Krejčím, trenérem reprezentace ČR do 21 let.

Nosným tématem čísla 1/2019 je DRIBLINK, jak jej definoval ve svém článku Pavel Frýbort jde o fotbalovou dovednost sloužící k přečíslení soupeře ....

Tomuto tématu se dále věnují:

ü     Především Zdeněk Sivek ve zkušenostech z tréninku driblinku v juniorském týmu  VALENCIE CF.

A dále potom v tréninku driblinku v jednotlivých věkových kategoriích:

  •      do 16 let,  Václav Mrázek – FAČR,
  •     14-15 let,  Daniel Franc -  RFA Pardubice,
  •     10-12 let,  Otmar Litera -  FC Háje,
  •      v přípravkách Milan Šimoníček -  FAČR.

Navazující velmi zajímavý článek “ Malé formy utkání v dětském fotbalu” připravil pro FaT

Luděk Procházka (strana 26- 30).

 

V DALŠÍM BLOKU

najdete  2 články o zkušenostech ze zahraničí a to od slovenských autorů:

 J.  Šimonka  a  P. Horičky o Rozvoji reakční agility ve fotbale a o dalších poznatcích z Leaders S. P. Summitů tentokrát z Londýna (11/2018) - informuje  Michal Ježdík.

Kateřina Honová  RFA Jihomoravského kraje, nás seznamuje s konceptem PHYSIOBOOK, který se zaměřuje na prevenci vzniku zranění,  na str. 31- 33.  

V závěru časopisu tradičně přinášíme AKTUÁLNÍ  info z AEFCA a  nabídku odborného materiálu od  Z. Sivka.  

Info z UČFT věnujeme VÝZNAMNÉMU  JUBILEU  75 LET dlouholetého šéfa redakční rady časopisu (do roku 2013) a špičkového fotbalového pedagoga  PHDr. Mario Buzka Csc.

 

Sestavil: Jiří Křenek, člen RR časopisu.