"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č. 2/2015 právě vyšel!!!

Čtvrtek, Červenec 2, 2015

 

V ÚVODNÍKU – Verner Lička nachází aktuální pozitiva

druhého čtvrtletí českého fotbalu v roce 2015

 

a to zvýšenou atraktivitou utkání Synot ligy a to nejen Plzně a Sparty, ale i dalších mužstev - Jablonec, Boleslav a pod….! Mezi pozitiva nutno počítat i velmi dobré výkony ČR repre U 21 upozorňuje dále Lička.

Na úvodník navazuje rozhovor Pavla Hartmana „Český pohled na ME U 21" s českým odborníkem Ing. Jaroslavem Hřebíkem, který velmi pozitivně hodnotí týmový výkon mužstva, ale i jednotlivců a to hned na třech stranách časopisu.

Stěžejním článkem časopisu je i díky přínosu informačního systému Instat pro fotbal řízený FAČR, především aktuální srovnání úrovně Synot ligy ve vybraných parametrech s Bundes ligou, Bayernem Mnichov, Champions league i Eropskou ligou od autorů Pavla Frýborta a Jakuba Andrýska - věřím že se máme na co těšit i při pokračování v příštím čísle.

Velmi přínosný je jistě i článek autorů Jiřího Skály a Jaromíra Votíka s názvem "Modelová řešení" v přípravě FC Viktoria Plzeň na utkání Champions League, když tento příspěvek čerpá z kvalifikační závěrečné práce UEFA PROFI licence Jiřího Skály, která vychází přímo ze zkušeností získaných v průběhu účasti tohoto klubu v Lize Mistrů.

Seznam všech ostatních článků najdete jako obvykle na našem webu v Přehledu jednotlivých čísel!

Fotbal a trénink č. 2/2015 má celkem 38 stran se 14 články.

Nemůžeme však nezmínit ještě velmi zajímavý rozhovor s viceprezidenten Aliance evropských fotbalových trenérů, jubilantem Zdeňkem Sivkem, členem první i současné redakční rady našeho časopisu DOPORUČUJEME a ještě jednou blahopřejeme!

Redakční rada společně s šéfem skupiny pozorovatelů UNIE Pavlem Frýbortem se v předstihu zabývá a závazně připravuje vydání tištěného časopisu Fotbal a trénink Speciál, který bude monotématicky zaměřen na výsledky pozorování a vyhodnocení ME U21 v ČR, které v minulých dnech měsíce června 2015 vyvrcholilo v České republice.

Jiří Křenek