"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č. 2/2018

Pondělí, Červen 18, 2018

 

I druhé letošní číslo časopisu Fotbal a trénink, které právě vyšlo, pokračuje a rozvíjí novou koncepci, kterou přibližuje v úvodníku šéfredaktor Zdeněk Sivek.

 

 

Z obsahu časopisu bychom dále chtěli upozornit

Velmi zajímavý je především hned úvodní dvoj rozhovor (P. Hartman) s Radkem Bejblem a Lubošem Kozlem, trenéry reprezentací ČR U17 a U19, ve kterém jsou v širším kontextu rozebrány nedostatky a možnosti jejich odstraňování ve prospěch nejvyšší konkurence schopnosti nejen těchto týmů, ale celého českého fotbalu.

 Do kapitoly Profesionální fotbal přispěli:

Václav Jílek, trenér Sigmy Olomouc, který přivedl nejen tým zpět do nejvyšší soutěže, ale prezentoval se moderním způsobem hry a docílil umístění, zaručující účast v předkole EL. Nabídnutý soubor cvičení prezentuje tým i ve svých kombinačních automatizmech utkáních.

Další velmi zajímavé ukázky z tréninkové praxe používané Jurgenem Kloppem, který dosáhl s týmem FC Liverpool vynikajícím ofenzivním způsobem hry velký úspěch postupem do finále Ligy Mistrů, zpracoval tradičně pro FaT Dr. Z. Sivek.

Inspirativní může být i týdenní tréninkový mikrocyklus U21 Viktorie Plzeň od Jiřího Kohouta.

 V kapitole mládežnický fotbal přinášíme:

  •  Ondřej Šiml: Trénik pro kategorii U16,  
  •  Antonín Barák: Herní trénink pro kategorii U14,
  • Martin Kumšta. Trénink pro kategorii U12,
  •  Milan Šimoníček: Trénink pro kategorii mladších přípravek U8-U9,

 

  • V kapitole Zkušenosti ze zahraničí  na straně 16- 22 přináší velmi důležité i inspirující poznatky přední expert ČOV Michal Ježdík a to z Leaders Sport Perfomance Summitu, který proběhl letos v březnu v americkém Los Angeles.

 

  • Zajímavé jsou i Aktuální informace z AEFCA na str.37 a INFO z UČFT na str. 36 a částečně i 38.

 

  • Tým odborníků z UČFT pod vedením prezidenta Unie Ing. Vernera Ličky již začal pracovat na odborné analýze a vyhodnocení poznatků z letošního Mistrovství světa v Rusku 2018. Toto bude tradičně hlavní náplní tištěného časopisu FOTBAL a TRÉNINK SPECIÁL 2018.

 

  • Věříme, že se vám naše snaha o vysokou odbornou kvalitu a také ještě větší se přiblížení, k trenérské praxi bude nadále líbit!

INFO sestavil Jiří Křenek