"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č. 3/2018

Sobota, Říjen 27, 2018

Třetí letošní číslo Fotbal a trénink, které vyšlo ve třetím říjnovém týdnu, dále rozvíjí novou koncepci časopisu, která je zvláště důrazně uplatněna v kapitole mládežnický fotbal.

 

 

 

Z obsahu časopisu bychom chtěli upozornit

V návaznosti na tištěný Fotbal a trénink Speciál, který byl vydán ve třetí dekádě měsíce září a byl monotématicky zaměřen na analýzu MS 2018 zpracovanou odborníky UČFT, může být pro čtenáře zajímavý hned úvodní článek, který předkládá V. Mrázek - Analýza světového fotbalu odborným pohledem německých fotbalových trenérů na MS 2018 v Rusku (strana 4 - 9 časopisu).

Do kapitoly Profesionální fotbal přispěli:

Dalšími velmi zajímavými ukázkami z tréninkové praxe používané Roberto Martinézem trenérem belgického národního mužstva, který dosáhl vynikajícím ofenzivním způsobem hry velký úspěch na letošním MS v Rusku, přispěl tradičně pro FaT Z. Sivek.

Článek o Rozvoji rychlosti u juniorského týmu FK Příbram připravila autorská dvojice D. Huňa a T. Zápotočný.

V kapitole mládežnický fotbal jsme se zaměřili na rozvoj specifické rychlosti

  • Martin Kastner:  Trénik pro kategorii U16,  
  • Antonín Barák:  Trénink pro kategorii U14,
  • Martin Kumšta:  Trénink pro kategorii U12,
  • Milan Šimoníček:  Trénink pro kategoriiU9-U11.

V kapitole Zkušenosti ze zahraničí 

  • na straně 31- 33 o přípravě talentované fotbalové mládeže přináší velmi důležité poznatky z německé konference BDFL konané v červenci letošního roku opět Václav Mrázek.
  • Zajímavé jsou jistě i články Pavla Frýborta o Významu taktických dovednosti v herním výkonu hráče a MUDr. Jaroslava Nováka na téma Svalový glykogen a výkon ve fotbale.
  • Nepřehlédněte ani tradiční informace z AEFCA, ani Aktuality z UČFT.

INFO sestavil Jiří Křenek