"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č. 4/2019

Sobota, Leden 4, 2020

 

 Poslední letošní číslo časopisu  FOTBAL a TRÉNINK 4/2019  má rekordních 55 stran!! 

 

 

 

ÚVODNÍ ROZHOVOR nemohl patřit nikomu jinému než trenérovi reprezentace Jaroslavu Šilhavému, který dovedl reprezentační A tým ČR historicky již po sedmé na finálový turnaj Mistrovství EVROPY (Pavel Hartman)

 

K 25. výročí založení UČFT i vydávání našeho odborného časopisu FOTBAL a trénink byl uspořádán s velkým úspěchem Mezinárodní seminář konaný 23. září v Praze, jehož odborný obsah podrobně představuje v čísle 4/2019 Michal Ježdík.

OBSAH č 4/ 2019

Dále pokračuje kapitolou Profesionální fotbal kde Zdeněk Sivek představuje Filozofii a trénink v Borussii Monchengladbach a dvojice trenérů J. Bauer a P. Trávník představuje také trénink na zakončení ve stejné věkové kategorii U19 v SK Slavii Praha. 

Velmi cenným příspěvkem v této kapitole je 1. část odborného článku o Mezocyklu v reprezentační pauze FC Viktorie Plzeň od autorů Pavla Vrby, Zdeňka Bečky a Jaromíra Votíka.

Nosným tématem čísla 4/2019 je NÁCVIK STŘELBY.

Tomuto tématu se věnují:

Především v úvodu o vytváření střeleckých příležitostí a střelbě hovoří Pavel Frýbort. V níže uvedených kategoriích se dále tomuto tématu věnují:

  • 16 - 17 let, Václav Mrázek,
  • 14 - 15 let, Daniel Franc - RFA Pardubice,
  • 10 - 12 let, Otmar Litera - FC Háje,
  • v přípravkách Milan Šimoníček – Slovan Liberec. 

V DALŠÍM BLOKU

najdete 2 články o zkušenostech ze zahraničí a to od Ladislava Valáška o 40. Sympoziu AEFCA ve Varšavě (1.část) a o výstupech z Leaders S. P. Summitů, tentokrát z Machestru City (2019) - informuje Michal Ježdík.

Příklady z tréninku žen v AC Sparta Praha dodal Peter Bartalský, samozřejmě přinášíme i další podněty z konceptu Physiobook od Kateřiny Honové.

V závěru časopisu tradičně přinášíme AKTUÁLNÍ info z UČFT i AEFCA a nabídku odborného materiálu od Z. Sivka.

 

Sestavil: Jiří Křenek, člen RR časopisu.