"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

FOTBAL a TRÉNINK č.3/2015 - právě vyšel

Úterý, Říjen 13, 2015

 

V ÚVODNÍKU – Verner Lička pozitivně hodnotí úspěšný postup našeho repre mužstva na ME 2016 ve Francii.

 

Krátce se zmiňuje i o zajímavé a velmi úspěšné spolupráci s Asociací fotbalových hráčů, kdy jako kouč fotbalistů ČR bez angažmá vyhrál s tímto týmem v létě ME po finálovém vítězství nad Španělskem. V druhé části úvodníku potom představuje nový manažer Unie Roman Michalík nový web UNIE www.ucft.eu, který nahrazuje dosavadní www.top-fotbal.cz;

R.M.: “Nechtěli jsme jen kosmetickou úpravu, nýbrž důkladnou renovaci v duchu 21. století! S radostí můžeme všem členů i nečlenům Unie oznámit, že od 1. 10. jsou nové stránky skutečností.“

  •  Na úvodník navazuje rozhovor Pavla Hartmana s novým trenérem nové České reprezentace U 21 s Vítězslavem Lavičkou pod názvem: “Chceme hrát poctivý kombinační fotbal“, ve kterém představuje nejen svoji filozofii práce s tímto výběrem, ale i realizační tým nové reprezentace.
  •  Velmi zajímavé bude pro všechny čtenáře podrobné představení právě vycházející knižní publikace:TRILÓGIA PRESSINGU od česko-slovenských autorů - Laco Borbélyho, Jaroslava Hřebíka, Petera Gancznera, Andi Singera a Jiřího Zalabáka. Vychází na stranách 10, 11, 12 a 13 časopisu. Věřím, že by tato trilogie na velmi aktuální téma neměla chybět v žádné knihovně fotbalového trenéra. 
  • Dalším nosným článkem časopisu je opět i díky přínosu informačního systému Instat pro fotbal řízený FAČR, aktuální srovnání úrovně intezitního profilu hráčů Synot ligy ve srovnání např. s Bundesligou, Premier lig a dalšími zahraničními soutěžemi. Od autorů Pavla Frýborta a Jakuba Andrýska. 
  • Věříme, že rádi přivítáte i článek z dílny trenérsko-metodického oddělení FAČR, který představuje dlouhodobě sledované vývojové ukazatele na MS v období 1990 a 2014. Od autorů Pavla Frýborta a Ondřeje Jandy.
  • Netradiční téma O sociální dimenzi herního výkonu fotbalistů, zpracovala dvojice autorů Jaromír Votík a Petr Mikolanda. Tento článek najdete na stranách 22 až 25. 
  • Seznam všech ostatních článků najdete jako obvykle na našem webu v Přehledu jednotlivých čísel!
  • Fotbal a trénink č.3/2015 má celkem 38 stran s celkem 12 články. 
  • Nemůžeme však nezmínit ještě jeden velmi zajímavý článek od Robina Russella s velmi zajímavými pozitivními názory evropských profesionálních fotbalových trenérů na TÉMA: TRÉNINK A HRANÍ UTKÁNÍ NA HŘIŠTÍCH S UMĚLÝMI TRÁVNÍKY. Článek s názory více než 2.000 respondentů vznikl ve spolupráci s Evopskou unií trenérů AEFCA.

DOPORUČUJEME!

Jiří KŘENEK