"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

První letošní číslo časopisu FaT 1/2017 má rekordních 44 stran.

Středa, Duben 5, 2017

 

 

Bohatý obsah má především několik velmi zajímavých článků s mládežnickou tématikou o úspěšné konfrontaci juniorky Sparty s mezinárodním fotbalem (M. Krieg) regionální Fotbalové akademii FAČR v Karviné (autorský kolektiv), v neposlední řadě slovenský příspěvek od O. Singera o přípravě mladších žáků 12 – 13 letých. A také Zakládání útoku brankářem - od V. Marečka.

 

V galerii trenérských osobností se nám představuje Roman Pivarník, který se po uzávěrce našeho čísla zařadil mezi odvolané trenéry v rámci letošního ročníku nejvyšší soutěže 1Epojištění ligy. Rozhovor s ním najdete na straně 4 časopisu.

Informace ze zahraničí přináší tradičně Z. Sivek ať již je to z konference International Sports Convetion a fotbal v Ženevě, nebo z posledního zasedaní AEFCA v turecké Antályi, či výběr z tréninkové praxe a tréninku z dílny RB Lipsko.

O vědě ve fotbale informuje na straně 35 MUDr. J. Novák a jsme velmi rádi, že na příspěvek do časopisu si našel čas i nový technický ředitel Bahrainského fotbalového svazu Pavel Frýbort.

Závěrem bych chtěl čtenáře upozornit na manažerské zamyšlení Ladislava Valáška na aktuální téma kombinace funkcí trenéra sportovního ředitele v českém fotbale pod názvem Český fotbal musí zvýšit využití svého potenciálu najdete na straně 21.

 

Informaci zpracoval Jiří Křenek