"Časopis nejen pro fotbalové odborníky"

V časopise FOTBAL a TRÉNINK č. 4/2015 (vyšel těsně před vánocemi)

Pondělí, Prosinec 28, 2015


V časopise Fotbal a Trénink č. 4/2015 
najdete dva netradiční velmi zajímavé rozhovory s úspěšnými podnikateli Ing. Jiřím Hlavatým a Milanem Vopičkou, kteří byli 28. 10. 2015 významně oceněni a oba navíc pozitivně přispívají k  rozvoji českého fotbalu.

 

„Měřme se s nejlepšími“
Ing. Jiří Hlavatý podnikatel roku ČR 2014, generální ředitel podniku JUTA a.s., senátor ČR, byl na pražském hradu oceněn prezidentem republiky ve výše uvedeném datu medailí za zásluhy.
Tento excelentní manažer a bývalý sportovec, měl možnost v Monte Carlu při celosvětové soutěži - manažer roku - se nejen setkat, ale i dokonce poobědvat se sirem Alexem Fergussonem.
Ve velmi zajímavém rozhovoru P. Hartmana se dozvíte nejen mnoho zajímavého z tohoto jistě inspirativního setkání, ale samozřejmě i o umělých především fotbalových trávnících, které před osmi lety JUTA a.s. začala vyrábět a dociluje jak ve vysoké kvalitě, tak i v prodeji velké úspěchy, ale i o koučinku, který samozřejmě i v úspěšné firmě musí perfektně fungovat.

Jak jsem získal “Oscara“,
Milan Vopička, ředitel pražské firmy Sport-Technik Bohemia, prezident Asociace zhotovitelů fotbalových hřišť s UT3G v ČR, převzal rovněž 28. října 2015 velmi prestižní ocenění pro Českou republiku 1. cenu ESTO Sports Award za nejlepší sportovní stavbu roku a to ve velké konkurenci světových firem - předáno na břehu řeky Rýna v hotelu Hyat v Kolíně nad Rýnem.
Pavel Hartman, bývalého úspěšného hokejového reprezentanta i ligového tenistu vyzpovídal, nejen z hlediska firemních úspěchů, vždyť jeho firma postavila pod jeho vedením celkem 1600 sportovních areálů a hřišť. Ale zajímavé postřehy najdete v tomto rozhovoru i z hlediska jeho pohledu a zkušeností na dnešní vrcholové sportovce a zvláště potom i na výběr a vývoj talentů a sportování těch nejmenších vůbec…!

Zbývajících osm odborných článků, zcela naplňuje danou konstrukci časopisu, stanovenou redakční radou pro právě končící rok 2015.
Na závěrečných dvou stránkách přinášíme i aktuální informaci z volebního Generálního shromáždění Unie fotbalových trenérů Slovenska. Novým předsedou se stal Dr. Ladislav Borbély, dosavadní předseda UFTS. Jaroslav Jambor pokračuje ve funkci místopředsedy!
O aktuální činnosti AEFCA informuje Dr. Z. Sivek a najdete zde i podmínky pro předplatné na rok 2016!

 

Fotografie z titulní strany zachycuje trenéry:

Čačič (Chorvatsko), del Bosque (Španělsko), Terim (Turecko) a Pavla Vrbu (ČR) při rozlosování ME, které se uskuteční v červnu 2016 ve Francii.